둘둘치킨 | Zespół stresu, z którym ofiary przemocy mogą walczyć przez lata, dziesięciolecia, a nawet pokolenia, jest utrwalony u ludzi przez z góry określone struktury mózgu.
46576
post-template-default,single,single-post,postid-46576,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0.2,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.6,menu-animation-underline-bottom,popup-menu-fade,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Zespół stresu, z którym ofiary przemocy mogą walczyć przez lata, dziesięciolecia, a nawet pokolenia, jest utrwalony u ludzi przez z góry określone struktury mózgu.

Zespół stresu, z którym ofiary przemocy mogą walczyć przez lata, dziesięciolecia, a nawet pokolenia, jest utrwalony u ludzi przez z góry określone struktury mózgu.

Zespół stresu, z którym ofiary przemocy mogą walczyć przez lata, dziesięciolecia, a nawet pokolenia, jest utrwalony u ludzi przez z góry określone struktury mózgu.

Straszne doświadczenia toczą się chaotycznie, niezrozumiale na dotkniętych nimi.

© APA / HERBERT P. OCZERET

„Wyzwalacz” powoduje, że trauma się powtarza

Droga do urazu lub zespołu stresu pourazowego, którą ofiary przemocy mogą podążać przez lata i dziesięciolecia, a nawet przez pokolenia, wyznaczają u ludzi z góry określone struktury mózgu. Przyczynowość jest przechowywana w regionie hipokampu (co? Gdzie ?, uwaga). Jednak traumatyczne doświadczenia przedostają się do mózgu przez ośrodek strachu w obszarze ciała migdałowatego. „Te informacje są przechowywane we fragmentach, a nie można ich przypisać” – powiedział Wochele.

Konsekwencja jest prosta: jeśli istnieje „wyzwalacz” – zdecydowanie w zupełnie innej sytuacji niż w przypadku urazu – trauma ponownie wygasa. „Ci, którzy byli torturowani porażeniem prądem elektrycznym, mogą doświadczyć przyklejenia elektrody EKG podczas badania serca jako ‘retrospekcji’ do tortur” – powiedział ekspert. Takie, być może początkowo niewytłumaczalne, reakcje należy wziąć pod uwagę. Najlepsza pomoc dla osób po traumie: dać im poczucie bezpieczeństwa. Pomaga również uczestnictwo w codziennych czynnościach. Ludzki mózg ma ogromną zdolność adaptacji. Może też dojść do sytuacji, w której prawie niewypowiedziane jest zaoferowanie danej osobie pomocy w przystosowaniu się.

„Musisz przekazać ludziom, że przybyli”.

Dyrektor medyczny Caritas: „Trzeba ludziom przekazać, że ‘przyjechali’. Że są bezpieczni, mile widziani i nic więcej im się nie może stać”. Jeśli trzy wrodzone ludzkie reakcje na przemoc to walka, ucieczka lub śmierć, nie jest zaskakujące, że w niektórych przypadkach iw niektórych sytuacjach pojawia się agresja.

Porównanie z żyrafami na murawach

Jest jeszcze jeden aspekt, dlaczego niektóre reakcje uchodźców z innych regionów świata mogą początkowo zaskoczyć lub są niewytłumaczalne. Aktywny międzykulturowo psychiatra wiedeński Thomas Wenzel pokazał zdjęcie żyrafy otoczonej wysokimi drzewami liściastymi – „doskonale przystosowane”. Na łąkach można się zastanawiać, czy żyrafa nie jest błędem ewolucyjnym. „Uchodźcy przeważnie mają ‘znaczące’ reakcje na swoje otoczenie, które mają zapewnić im przetrwanie – tak dziwne, jak mogą wyglądać w naszych okolicznościach”.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

https://yourpillstore.com/pl/triapidix300-opinie-forum-efekty-oraz-sklad-i-gdzie-kupic/

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

neusiedlersee Niedziela, 18 października 2015 r. 11:27

Raport

Odpowiadać

Nie ma znaczenia, czy 50–100 milionów „prawdziwych” lub fałszywych azylantów będzie mieszkać między nami i między nami. Niebezpieczeństwo polega na tym, że chcą być traktowani przede wszystkim jako muzułmanie, a nie jak równi sobie, niosą swoje religie na zewnątrz, w agresywny sposób, a to i ich liczba zniszczy naszą cywilizację. Bez względu na to, jak dobry jesteś i chcesz pomóc.

kobbyMi., 14 października 2015 22:12

Raport

Wszystko BlaBla. Ponad 2/3 osób, które udają uchodźców, nie pochodzi z Syrii ani żadnego innego niebezpiecznego kraju. Są raczej chciwymi ludźmi, którzy chcą od nas pieniędzy i zabezpieczenia społecznego. A wielu Austriaków, Niemców itp. To po prostu idioci, którzy boją się, że zostaną nazwani nazistami. Ale ci NIELEGALNI ludzie nie mają wstępu do naszego kraju.

Śr., 14 października 2015, 22:33

Raport

Dlaczego po prostu nie dokonamy publicznego rozróżnienia między uchodźcami wojennymi a uchodźcami społecznymi? Czy zatem możliwe jest przyjęcie uchodźców wojennych i wyjaśnienie uchodźcom społecznym poprzez deportację, że ubiega się o wizę? Jeśli również weźmiesz pod uwagę, że ambasady wycofują się ze stref wojennych i dlatego nie możesz ubiegać się o uchodźcę na miejscu.

Śr., 14 października 2015, 22:34

Raport

Czy to naprawdę w porządku, że ci uchodźcy wojenni są tutaj, czy nadal ich nie ma?

Śr., 14 października 2015, 22:37

Raport

Naziści boją się głównie swojej kultury, miejsca pracy, ciszy przed domem, islamizacji …

Śr., 14 października 2015 22:47

Raport

Przy czym nie można zaprzeczyć, że strach niektórych ludzi, że mogą wydawać się rasistami lub ksenofobami, jeśli ktoś poruszy pewne rzeczy, może prowadzić do niemal uległej reakcji.

neusiedlersee Niedziela, 18 października 2015 r. 10:56

Raport

Od 1945 roku nie było „nazistów”, czyli członków NSDAP, bo ta partia, swego rodzaju religia, już nie istnieje. Czy możesz wyjaśnić, kogo nazywasz nazistą, czy może po prostu skopiujesz to, co pisze prasa, jeden z nielicznych absolwentów, którzy nadal psują w stowarzyszeniach koleżeńskich? Ale są bez znaczenia i nie pojawiają się na tym forum.

neusiedlersee Niedziela, 18 października 2015 r. 11:01

Raport

Również ksenofobiczni i rasistowscy Bergiffe są wymyśleni przez głupców w celu tłumienia niepożądanych opinii lub kryminalizacji opinii innych niż zielone. Należy dokładnie przemyśleć, jakich słów użyć, aby nie znaleźć się w ślepym zaułku.

Nudlsupp Pon., 19 października 2015 21:09

Raport

Celowo nie zawracam sobie głowy Wikipedią. Ale spójrz tylko na Dudena. Jest taki rasizm. Niestety tutaj też. Nie ma też sensu portretowanie ludzi, którzy myślą inaczej, jako oszołomionych, na nikim nie zrobi to wrażenia, ale pozostawi po sobie bardzo specyficzny smak. Język to coś, co żyje.

Denksport pt., 23 października 2015 18:52

Raport

Nazi to skrót od Nazi Socialist. Nie cenię tego słowa na tematy takie jak Holokaust czy III Rzesza, ale na tym, co to słowo oznacza, czyli socjalizm ograniczony do jednego narodu. A to oznacza dla mnie, że nazista chce traktować aspołecznie każdego, kto nie należy do jego narodu, nie martw się, starannie przemyślam dobór słów.

Denksport pt., 23 października 2015 18:54

Raport

Znałem wystarczająco dużo skinheadów, żeby wiedzieć, kim jest nazista.

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Śr., 14 października 2015 21:58

Raport

Jak byśmy się zachowali, gdyby zbombardowano nasze domy, grożono nam, torturowano lub mordowano. Kto jest przyjacielem i kto jest wrogiem i kto czerpie korzyści z naszej nędzy. A co by było, gdybyśmy musieli uciekać, być może do kraju, który w ogóle nas nie chce. „Jesteśmy światem… uczyń go lepszym miejscem”, powiedziałby Jackson.

neusiedlersee Niedziela, 18 października 2015 r. 11:11

Raport

Na pewno doświadczysz scenariusza, który opisujesz. Tylko że w Europie nie będzie kraju, który zaakceptuje Ciebie lub innych Europejczyków. Poczyniłem przygotowania. Musisz teraz uciekać. Znam niektórych, którzy to przygotowują lub robią. To ci, którzy mają informacje, które są ukrywane przed ludźmi. Możesz myśleć o mnie jak o głupcu. Będziesz mnie pamiętał.

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Strona 1 z 1 ”

Istnieje duże nieporozumienie dotyczące uchodźców. W przeciwieństwie do miejscowych często nie reagują „normalnie”. Wasz świat jest kompletnie rozstrojony. Bezpieczeństwo stało się niepewnością, szacunek dla ludzi stał się prześladowaniem. Konsekwencje są złożone, powiedziano na spotkaniu informacyjnym dla wiedeńskich lekarzy na temat „Opieki medycznej nad uchodźcami”.

„Nie ma ani jednego Austriaka, który zostałby czymkolwiek zarażony” – powiedział specjalista od antybiotyków Oskar Janata (Vienna Donauspital) w poniedziałek wieczorem w Billrothhaus Wiedeńskiego Stowarzyszenia Lekarskiego. W ciągu ostatnich kilku tygodni klinika miała pewne doświadczenia z przechodzeniem głównie uchodźców. Najwyraźniej przyczyną tego były biegunki wywołane przez bakterie Campylobacter, Salmonella, E. coli czy Shigella. Nie było cholery. A ponieważ każda osoba ubiegająca się o azyl jest badana pod kątem gruźlicy, „Austriacy” mogą czuć się bezpieczni przed infekcjami z importu, które w innym przypadku stosunkowo często „przywożą” podczas długich podróży. Wszystko to można dobrze leczyć prostymi antybiotykami.

Złożone konsekwencje psychologiczne

Staje się to znacznie bardziej złożone z psychologicznymi konsekwencjami wysiedlenia i ucieczki. Thomas Wochele, lekarz ogólny, psychiatra, psychoterapeuta i dyrektor medyczny Caritas Vienna, zwrócił się do słuchaczy wiedeńskich lekarzy, którzy lub chcą się zaangażować w ten obszar: „Ty (słuchacze, uwaga) doświadczasz świata jako bezpiecznego. masz poczucie, że inni ludzie są dla ciebie życzliwi. Rzeczy, które dzieją się w twoim świecie, dzieją się z konkretnego, zrozumiałego powodu ”.

W przypadku uchodźców wysiedlonych w chaosie wojny sytuacja jest dokładnie odwrotna. Ziemia została wyciągnięta spod nich. Ludzie uczynili ich ofiarami przemocy, a nawet tortur i wyzysku. Straszne doświadczenia toczą się chaotycznie, niezrozumiale na dotkniętych nimi.

© APA / HERBERT P. OCZERET

„Wyzwalacz” powoduje, że trauma się powtarza

Droga do urazu lub zespołu stresu pourazowego, którą ofiary przemocy mogą podążać przez lata i dziesięciolecia, a nawet przez pokolenia, wyznaczają u ludzi z góry określone struktury mózgu. Przyczynowość jest przechowywana w regionie hipokampu (co? Gdzie ?, uwaga). Jednak traumatyczne doświadczenia przedostają się do mózgu przez ośrodek strachu w obszarze ciała migdałowatego. „Te informacje są przechowywane we fragmentach, a nie można ich przypisać” – powiedział Wochele.

Konsekwencja jest prosta: jeśli istnieje „wyzwalacz” – zdecydowanie w zupełnie innej sytuacji niż w przypadku urazu – trauma ponownie wygasa. „Ci, którzy byli torturowani porażeniem prądem elektrycznym, mogą doświadczyć przyklejenia elektrody EKG podczas badania serca jako ‘retrospekcji’ do tortur” – powiedział ekspert. Takie, być może początkowo niewytłumaczalne, reakcje należy wziąć pod uwagę. Najlepsza pomoc dla osób po traumie: dać im poczucie bezpieczeństwa. Pomaga również uczestnictwo w codziennych czynnościach. Ludzki mózg ma ogromną zdolność adaptacji. Może też dojść do sytuacji, w której prawie niewypowiedziane jest zaoferowanie danej osobie pomocy w przystosowaniu się.

„Musisz przekazać ludziom, że przybyli”.

Dyrektor medyczny Caritas: „Trzeba ludziom przekazać, że ‘przyjechali’. Że są bezpieczni, mile widziani i nic więcej im się nie może stać”. Jeśli trzy wrodzone ludzkie reakcje na przemoc to walka, ucieczka lub śmierć, nie jest zaskakujące, że w niektórych przypadkach iw niektórych sytuacjach pojawia się agresja.

Porównanie z żyrafami na murawach

Jest jeszcze jeden aspekt, dlaczego niektóre reakcje uchodźców z innych regionów świata mogą początkowo zaskoczyć lub są niewytłumaczalne. Aktywny międzykulturowo psychiatra wiedeński Thomas Wenzel pokazał zdjęcie żyrafy otoczonej wysokimi drzewami liściastymi – „doskonale przystosowane”. Na łąkach można się zastanawiać, czy żyrafa nie jest błędem ewolucyjnym. „Uchodźcy przeważnie mają ‘znaczące’ reakcje na swoje otoczenie, które mają zapewnić im przetrwanie – tak dziwne, jak mogą wyglądać w naszych okolicznościach”.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

neusiedlersee Niedziela, 18 października 2015 r. 11:27

Raport

Odpowiadać

Nie ma znaczenia, czy 50–100 milionów „prawdziwych” lub fałszywych azylantów będzie mieszkać między nami i między nami. Niebezpieczeństwo polega na tym, że chcą być traktowani przede wszystkim jako muzułmanie, a nie jak równi sobie, niosą swoje religie na zewnątrz, w agresywny sposób, a to i ich liczba zniszczy naszą cywilizację. Bez względu na to, jak dobry jesteś i chcesz pomóc.

kobbyMi., 14 października 2015 22:12

Raport

Wszystko BlaBla. Ponad 2/3 osób, które udają uchodźców, nie pochodzi z Syrii ani żadnego innego niebezpiecznego kraju. Są raczej chciwymi ludźmi, którzy chcą od nas pieniędzy i zabezpieczenia społecznego. A wielu Austriaków, Niemców itp. To po prostu idioci, którzy boją się, że zostaną nazwani nazistami. Ale ci NIELEGALNI ludzie nie mają wstępu do naszego kraju.

Śr., 14 października 2015, 22:33

Raport

Dlaczego po prostu nie dokonamy publicznego rozróżnienia między uchodźcami wojennymi a uchodźcami społecznymi? Czy zatem możliwe jest przyjęcie uchodźców wojennych i wyjaśnienie uchodźcom społecznym poprzez deportację, że ubiega się o wizę? Jeśli również weźmiesz pod uwagę, że ambasady wycofują się ze stref wojennych i dlatego nie możesz ubiegać się o uchodźcę na miejscu.

Śr., 14 października 2015, 22:34

Raport

Czy to naprawdę w porządku, że ci uchodźcy wojenni są tutaj, czy nadal ich nie ma?

Śr., 14 października 2015, 22:37

Raport

Naziści boją się głównie swojej kultury, miejsca pracy, ciszy przed domem, islamizacji …

Śr., 14 października 2015 22:47

Raport

Przy czym nie można zaprzeczyć, że strach niektórych ludzi, że mogą wydawać się rasistami lub ksenofobami, jeśli ktoś poruszy pewne rzeczy, może prowadzić do niemal uległej reakcji.

neusiedlersee Niedziela, 18 października 2015 r. 10:56

Raport

Od 1945 roku nie było „nazistów”, czyli członków NSDAP, bo ta partia, swego rodzaju religia, już nie istnieje. Czy możesz wyjaśnić, kogo nazywasz nazistą, czy może po prostu skopiujesz to, co pisze prasa, jeden z nielicznych absolwentów, którzy nadal psują w stowarzyszeniach koleżeńskich? Ale są bez znaczenia i nie pojawiają się na tym forum.

neusiedlersee Niedziela, 18 października 2015 r. 11:01

Raport

Również ksenofobiczni i rasistowscy Bergiffe są wymyśleni przez ludzi głupich, by tłumić lub tłumić niechciane opinie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d 블로거가 이것을 좋아합니다: